Co zabrać na spływ kajakowy?

Co zabrać na spływy kajakowe Doliną Małej Panwi - infografika

Jedziesz na swój pierwszy spływ kajakowy, ale kompletnie nie wiesz od czego zacząć przygotowania?
Spokojnie – za 1,5 minuty poznasz podstawowe wyposażenie kajakarza i będziesz mógł zacząć pakowanie.

Rosnącą popularnością wśród kajakarzy cieszy się Dolina Małej Panwi na południu kraju. To malownicza okolica, gwarantująca przepiękne widoki i fantastyczną zabawę, dlatego spływy kajakowe Małą Panwią to obecnie najbardziej emocjonująca atrakcja w regionie. Wybierając się na taki spływ musisz zabrać ze sobą ok. 20 niezbędnych akcesoriów.

Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo, dlatego podstawowym elementem wyposażenia kajakarza jest kamizelka ratunkowa - ją dostaniesz na miejscu razem z kajakiem. Warto zaopatrzyć się się worki wodoodporne, worki foliowe na śmieci oraz etui wodoodporne na telefon (świetne etui mamy w ofercie - zapytaj przy spływie!).

Jeśli spływ potrwa kilka godzin (dłuższe trasy), koniecznie weź niewielką torbę z jedzeniem i min. 1,5 litra wody. A jeśli planujesz pływać kilka dni, pamiętaj o sprzęcie biwakowym: niewielki namiot, śpiwór, karimata, turystyczna butla gazowa, menażka, mały zbiornik na wodę. W pewnych sytuacjach nieoceniona może okazać się zapalniczka i latarka wodoodporna oraz scyzoryk z otwieraczem.

A co z ubraniem? Najlepiej spisze się odzież termiczna, która zapewni ciepło, a jednocześnie nie dopuści do przegrzania organizmu. Godne polecenia są ubrania z polaru (zapewniają ciepło nawet po zamoczeniu) i odzież z dodatkiem membrany (świetnie chroni przez zimnem i wiatrem). Oczywiście obowiązkowe są kąpielówki/strój kąpielowy, ręcznik oraz buty neoprenowe (dobrze, jeśli mają twardą podeszwą, która ochroni stopę podczas nadepnięcia na szkło lub ostry kamień).

Jeśli wybierasz się na spływ latem pamiętaj o kremie z filtrem, nakryciu głowy, długich spodniach i koszulce z długim rękawem, które zapobiegną oparzeniom słonecznym. Nieocenione mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne. Koniecznie spakuj do wodoszczelnego worka ubrania na zmianę: koszulkę, spodnie i bieliznę - przydadzą się w razie wywrotki, zwłaszcza w chłodne dni.

Podczas spływów najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zabierz ze sobą apteczkę (zwłaszcza jeśli jesteś alergikiem lub przyjmujesz leki na stałe). Powinny znaleźć się w niej: wapno, aspiryna, środek na insekty, woda utleniona, plastry, bandaże oraz maść na poparzenia słoneczne. Pamiętaj, że każdy kajak ma ograniczoną pojemność. Dlatego podczas pakowania zawsze bierz pod uwagę porę roku i prognozę pogody na czas spływu. 

 

 

Masz pytanie? Zadzwoń!

 

+48 889 486 131